MRČARA

Ostrov Mrčara se nachází v chorvatských vodách Jadrského moře v jižní oblasti Dalmácie. Je 3 km dlouhý, 1,5 km široký a obvod jeho pobřeží měří 7,8 km. Ostrov je neobydlený a celkem čítá tři vysoké body. Nejvyšší bod, který se nachází ve výšce 123 m.n.m., leží na jihu ostrova a pojmenovali jsme jej Big Brother. Druhý nejvyšší bod leží na severu a nese název Little Brother. Třetí nejvyšší bod potom leží také na severu a nese pojmenování Four Gun Hill. Na severovýchod od ostrova leží dva menší ostrůvky, které nesou jméno Big Sister a Little Sister.

Hráči na ostrov dorazí z východní strany, kde se nachází betonové molo, malé posezení a "restaurace". Nad molem se potom nachází útesy, které jsme nazvali White Cliffs. Z mola vede  220 schodů do vnitrozemí ostrova, kde se nachází čtyři budovy. Ta nejvýchodnější bude sloužit jako umývárna. Budovy na severu a jihu jsou prázdné.

Little Brother je nejkrásnějším kopcem na ostrově a představuje ohromující lokaci pro hraní airsoftu. Jeho vrch leží 110 mnm a nabízí tak dechberoucí výhled na pobřeží a okolní moře. Za touto krásou se skrývá masa oceli a betonu, když je Little Brother ze severu chráněn Maginotovou linií. Masivní betonová zeď propojená systémem tunelů, kulometná hnízda... Tato linie brání severní stranu kopce a samotný ostrov. Na samém vrcholu kopce potom leží opevněné střelecké pozice, příkopy, kulometná hnízda a téměř všechna myslitelná obranná postavení.  Ovšem tyto externí pozice jsou jen slupkou na povrchu; každá z nich je propojena první úrovní tunelového systému. Úroveň 1 umožňuje hráčům pohybovat se mezi pozicemi na severu nebo jihu na západ, aniž by se dostali nad úroveň země.


Úrovně 2 a 3 se nachází hlouběji v skalách, stovky metrů pod povrchem. Panuje v nich absolutní tma a ticho a tísnivou atmosféru dokreslují kostry zvířat, která se do tunelů zatoulala a už nenašla cestu ven. Tunely dosahují ohromující délky a čítají desítky dveří. Některé z nich vedou do dalších tunelů, některé do obřích podzemních místností o rozloze sálů plných zapomenutých beden od munice, nábojnic a dalších zvířecích koster. Tunely klesají a stoupají a během chvíle netušíte, na jaké úrovni se nacházíte. Když už si myslíte, že jste dosáhli nejspodnější úrovně 5, narazíte na klesající schodiště vedoucí dále do nitra země.

Útesy a nebezpečí
Některá místa hry budou velmi nebezpečná. Mezi ně se počítají i vysoké útesy, které jsou pokryty nejrůznějším porostem. Používejte mapu, abyste vždy věděli o poloze této oblasti. Pokud vběhnete do podrostu, může se stát, že vyběhnete přímo z útesu. Šance na přežití takového pádu je nulová. Vaši mrtvolu pouze zabalíme do prostěradla a pošleme zpět domů rodině.
Některé tunely mají větrací šachty o velikosti cca 1m². Nikdy do nich neskákejte! Jejich hloubka může dosahovat až 10 metrů a takový pád nepřežijete. Tyto otvory mohou být porostlé vegetací, proto musíte být neustále opatrní. Pokud před sebou uvidíte ventilační šachtu, uvědomte všechny kolem, aby o nebezpečí také věděli.

Camp

Kohoutková voda na ostrově není pitná. Budete dostávat balenou vodu. Toalety jsou prostý dům nad vyhloubenou dírou, která je určena pouze na výkaly. Nevylévejte do ní žádné tekutiny; lidské výkaly ve vlhku nejen zapáchají ale také lákají komáry a bakterie. Vezměte si vlastní dostatečné zásoby toaletního papíru; na ostrově není žádný obchod a budete odkázání jen sami na sebe. Je v zájmu všech, abyste toalety udržovali v čistém a hygienickém stavu, uklízejte po sobě. Pokud je znečistíte, budete to zase jen vy, kdo bude nucen následně v takových podmínkách žít. Na ostrově nejsou sprchy - použijte k umývání moře, jehož teplota se pohybuje kolem 23 stupňů. Myslete na ostatní dbejte na osobní hygienu; je velice nepříjemné sedět vedle někoho, kdo po celodenní těžké aktivitě, zapáchá jen proto, že není schopen se umýt.

Nápoje Herní voda je zdarma, pivo si můžete koupit od majitelů ostrova nebo přivézt.

CENY:
Pivo(0,5 l) - 20 KN (méně než 3 eura)
Coca Cola (0,5 l) - 20 KN Přijímáme Eura, ale platba chorvatskými kunami bude snazší.